Profile Image

1986 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. 2004 yılında Afşin Anadolu Lisesi’nden, 2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.

Mezun olduktan sonra çalışma hayatıma İstanbul’da başladım. Beş yıl çalıştığım ilk iş yerimde çeşitli web projelerinde yer aldım, tasarım ve içerik yönetimi görevlerinde bulundum. Dijital ve basılı yayınlar için içerik üreticiliği ve editörlük yaptım.

2013 yılının son aylarında İHH‘nın yayın işlerinden sorumlu biriminde çalışmaya başladım. Buradaki ilk beş yılımda tasarımla birlikte web ve mobil projelerden kopmadan çeşitli yayınlar için içerik ürettim; yayın yönetmenliği ve editörlük görevlerini üstlendim. Aktif olarak kullanıcı deneyimi tasarımı, anlatı ve hikaye tasarımı, içerik pazarlama, dijital reklamcılık, senaryo yazarlığı, yeni medya strateji geliştirme ve bilgi yönetimi çalışmalarında yer aldım. 2018 yılının başında kurum bünyesinde veri analitiği ve iş zekası üzerine çalışmaya başlayan birimin kurulum aşamalarını yürüttüm ve koordinatörlüğünü üstlendim. Bu birimin bünyesinde kurum içi ve dışı raporlamaların uluslararası standartlara ulaştırılması, veri yönetişimi modelinin kurgulanması, kurum verilerinin anlamlı bilgiler haline getirilmesi amacıyla veri ambarı kurulması ve verilerin görselleştirilmesi, karar vericiler için öngörüler hazırlanması, bağışçı ve kanal deneyiminin geliştirilmesi gibi projeler için veri analitiği ve iş zekası çalışmaları yaptım.

2020 yılının kasım ayından itibaren TRT'de veri bilimci ve analisti olarak çalışıyorum.

Anlık paylaşımlarım için Twitter ve Instagram kullanıyor, içeriklerimi Medium'da yayınlıyor, müzik ve podcastleri Spotify'da dinliyorum. Şu an aktif olmasa da 2008’den bu yana blog yazıyorum. Tasarım, sinema, tarih, teknoloji, matematik, veri gazeteciliği ve veri görselleştirmeyle özel olarak ilgileniyor; kamp yapmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve çok iyi içerikleri tüketmeyi ayrıca seviyorum.

Evliyim, Meryem ve Hatice'nin babasıyım.

rss facebook twitter github gitlab youtube mail spotify lastfm instagram linkedin google google-plus pinterest medium vimeo stackoverflow reddit quora quora